Apriority.sk

Jedinečnosť v kruhu

Kruhový objazd plní najmä úlohu zabezpečenia plynulej cestnej prevádzky a aj bezpečnosti. V strede tak vzniká priestor, ktorý sa da originálne využiť. Ako? 
 
Počas práce s realitami sa stretávam s rôznymi unikátnymi stavbami, nádhernými výhľadmi aj skvelými ľuďmi. Všetky tieto elementy sa spojili pri najnovšom projekte, ktoré ma viedli k napísaniu príspevku o kruhových objazdoch. Správne čítate… Ako to však všetko spolu súvisí? Aj k tomu sa dostaneme, no predtým si povieme pár zaujímavostí zo sveta unikátnych kruhových objazdov. 
 
Vedeli ste, že existuje spoločnosť nadšencov kruhových objazdov? Roundabout Appreciation society sídliaca v UK každoročne vyhlasuje najzaujímavejšie prevedenia kruháčov. Je ich neúrekom a mnohé mestá k nim pristupujú kreatívne. Nájdete tam sochy, záhradky, umelecké diela, delfínov, syry, zmenšeniny budov, jazierka, a mnoho iných od výmyslu sveta. My sa zameriame na tie s unikátnymi stavbami.
 
Svetovým lídrom v počte kruhových objazdov je Francúzsko, ktoré ich malo v roku 2017 vyše 63.000 a legenda hovorí, že každý rok ich pribudne okolo 500. Je to viac ako všetky “kruháče” v Španielsku a Nemecku dokopy! Najznámejším kruhovým objazdom v celom Francúzsku je Arc de Triomphe, Vítazný oblúk v Paríži. Dal ho postaviť Napoleon Bonaparte na znak svojej sily a víťazstva vo všetkých vojnách, ktoré vyhral. K tomuto kruhovému objazdu sa zbieha 12 veľkých ulíc, z toho najznámejšou je slávny parížsky bulvár Champs-Élysées. Kto bol v Paríži a nenavštívil túto unikátnu stavbu v epicentre prevádzky, akoby tam nebol. 
kruhový objazd paríž
 
Podobné zameranie majú aj ďalšie slávne kruhové objazdy. 36 metrový pamätník Anjela Nezávislosti je jednou z najnavštevovanejšich pamiatok v Mexico City, ktorá pripomína sté výročie nezávislosti krajiny od Španielska. 
 
 
Na druhej strane planéty v iránskom Teheráne stojí v strede kruhového objazdu 45 metrová Azadi Tower oslavujúca 2500 rokov od založenia Perzskej ríše. Dostať sa ku tejto dominante z mramoru je po západe slnka pre chodcov nebezpečné, nakoľko podchod je zavretý a samotní strážnici odporučili proste prebehnúť cez 5 prúdový objazd, kde autá chodia pri dodrýiavaní pravidiel (nie až taká bežná vec) 70km za hodinu. O pôvodnom zámere tejto cestnej stavby, bežpečnosti, sa tak nedá hovoriť. No stavba je to krásna a človek si aspoň uvedomí, kde stojí. 

 
Na Slovensku máme okrem nudných kvetinových kruhových objazdov jeden s podobným, ak nie krajším, výhľadom ako ten v Iráne. Čo vieme povedať s určitosťou je fakt, že tam zďaleka nejazdí toľko áut a o smogu sa nedá ani len hovoriť. Práve naopak! Na okraji turistickej dedinky Bešeňová v blízkosti rieky Váh sa nachádza lukratívna stavba v strede kruhového objazdu pri vchode do časti s pár domami, takže premávka tam nie je skoro žiadna.
 
Liptov je najnavštevovanejší región na Slovensku s vyše 2 miliónmi prenocovaní. Turisti si vychutnajú zimnú aj letnú sezónu v 3 národných parkoch s 8-mi lyžiarskými sterdiskami a 4 aquaparkami. Ten najznámejší Thermal Park v Bešeňovej sa nachádza len 5 minút od nehnuteľnosti.
 
 
Nízkoenergetický bytový dom Roundabout je postavený z vysokokvalitných materiálov s prihliadnutím na požiadavky náročných klientov. Pred vstupom do budovy sa nachádza parkovisko a z druhej strany je murovaný plot so zatrávnenou záhradou, kde sa môžu deti spokojne hrať. Na prízemí sa nachádzajú 4 garáže a 4 priestranné pivnice o rozmere 12 m2. Na ďalších dvoch poschodiach sú 4 plne zariadené 3-izbové byty o výmere 80 m2 každý. Na streche sa nachádza klenot celej budovy - čiastočne krytá terasa o výmere 200 m2 s nádhernými výhľadmi na Malú Fatru aj Nízke Tatry. Cez leto si tam môžete vychutnať chladené drinky, zorganizovať grilovačku, alebo si len tak poleňošiť v tichu na slniečku, prípadne pod dreveným prístreškom. A pre naozaj náročných len spomenieme, že sa tam zmestí aj vírivka. Už si len predstavte ako tam oddychujete a pozeráte sa na hviezdy...
 
Investícia do tejto nadštandardnej nehnuteľnosti je možná hneď niekoľkými spôsobmi. Môžete využiť príležitosť stať sa prevádzkovateľom ubytovania so štyrmi bytovými jednotkami pre turistov. Booking.com aj AirBnB vám v tom pomôžu. Prípadne môžete dať byty do dlhodobého prenájmu pre všetkých, ktorých omrzelo mesto a hľadajú zázemie v blízkosti prírody. No je aj možnosť, že sa vám byt zapáči, presťahujete sa doň a ostatné byty odpredáte. Tak ako sa rozhodnete?
 
Viac informácii nájdete v popise inzerátu alebo na telefónnom čísle 0907 428 627. Na záver len spomenieme, že je lepšie vidieť ako 5x prečítať alebo 100x počuť. Budeme sa teda tešiť na osobné stretnutie!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • site.share

Ďalší článok

Jedinečnosť v kruhu

Príbuzné články

Blogy

Bezpečnosť ako prvá

Kvalitu nášho života ovplyvňujú rôzne faktory. Pocit bezpečnosti patrí k tým základným. Na to, aby sme mohli bývať, pracovať, zabávať sa alebo si len jednoducho užívať pekné chvíle v kruhu rodiny, nestačí len príjemné prostredie, dobré zdravie, ale aj pocit, že v danej chvíli nie sme ohrození my, naša rodina ani náš majetok.