“Niekedy nás od úplne iného života delí jedno rozhodnutie…” Hovorí sa.

Mať kratšie vlasy? Mať inú farbu stien? Iné auto? Alebo iná práca? Zmena v osobnom živote? Alebo rozhodnutie o bývaní a prevziatí zodpovednosti za svoj život? Ktoré rozhodnutie nás delí od iného života? A ako vieme, že sme sa rozhodli správne?  

Otázky, ktoré si kladieme pravidelne. Keď máme 18, 24, 35,…. Odpovede hľadáme všade, len nie tam, kde naozaj sú. Každé ráno čítame horoskopy, študujeme sociálne siete známych a v ich úsmeve sa snažíme nájsť riešenie. Snažíme sa žiť ako niekto, namiesto toho aby sme žili sami podľa seba. 

Nedávno som bola na obhliadke bytu pre exkluzívneho klienta. (Pozn. exkluzívny klient = exkluzívny dopyt. Klient, ktorému aktívne vyhľadávate nehnuteľnosti podľa jeho predstáv, plánov do budúcnosti a tak trochu tajných snov). Pri obhliadke mi v hlave chodilo množstvo myšlienok čo by sa dalo s bytom urobiť. Ako ho zútulniť, premeniť na domov, ako mu dať šancu. Dať šancu bola tá správna myšlienka. Dať šancu im obom. Aby našli jeden druhého, aby boli spolu šťastní. Možno nebudú spolu tráviť každý večer, možno im bude trvať dlho pochopiť jeden druhého a možno práve toto rozhodnutie, dať šancu, zmení ich život. Možno to bude úplne iný život ako ho viedol predchádzajúci majiteľ bytu. Možno to bude úplne iný život ako vedú susedia. 

Nikto nevieme, ktoré je to zásadné rozhodnutie. Dôležité ale je, aby sme sa cítili príjemne tam, kde sme. 

Prajem Vám krásne dni, plné malých rozhodnutí, ktoré vplývajú na to veľké. Na to, ktoré mení náš život na úplne iný.

K.