Pamätám sa, keď sa prvýkrát otvorili dvere. Tie prvé kroky, zatajený dych, nesmelá otázka: „Tak, čo hovoríš?“ Prešľapovanie z nohy na nohu. 1 000 myšlienok víriacich v hlave. Bolo by to lepšie takto? Mala som si to objednať radšej na mieru. Mala som sa predsa len poradiť… 

Tak ako, aj vy si pamätáte prvú návštevu u vás doma? Alebo vás to ešte len čaká? Vaše nadšenie a nápady sa stretnú s realitou. Áno, je ľahšie prispôsobiť sa. Spoločnosti, ľuďom, aktuálnym trendom. To ľahšie však nemusí byť zákonite tým, čo nás vystihuje. V čom sa budeme cítiť „ako doma“. Kde odhodíme všetky masky, ktoré nosíme počas dňa, a ukážeme svoju pravú tvár. Kde každý jeden kúsok bude vystihovať nás, našu osobnosť, našu jedinečnosť, naše sny a túžby. 

V snahe zapáčiť sa okoliu zabúdame na to, čo je pre nás to pravé, čo je naša šálka kávy. Nemusíme minúť všetky svoje úspory len preto, lebo švagriná má novú kuchynskú linku ako z časopisu. Nemusíme dokazovať okoliu, že aj MY na to máme. Stále máme dve ruky, jednu hlavu a hromadu možností vyčarovať z toho nášho domu domov. Aj za málo peňazí dokážeme urobiť veľa muziky. 

S dobrým nápadom, vždy po svojom…

Z vlastnej skúsenosti vám rada poradím, pridám návod, odporúčanie, ako z obyčajného urobiť nevšedné, ako využiť staré, kde zohnať nové, ako upraviť, zhotoviť, ako byť iní, ale stále sami sebou. 

V tieto jesenné dni vás pozývam na návštevu. Aby ste nás lepšie spoznali z iného uhľa pohľadu. V spolupráci so šikovnými chlapcami z La Ferra (nájdete na facebooku LaFerra – nohy pod váš stôl) a tímom šikovných ľudí z ROOMFACTORY (nájdete na www.roomfactory.sk), ktorí naozaj vedia oceniť kvalitný kúsok nielen nábytku, sa nám podarilo vybudovať miesto, kde sa stretávame najčastejšie. Kam nás to každé ráno láka, kde plánujeme, rokujeme, tvoríme, organizujeme, makáme. Kde si vyhŕňame rukávy, do detailu preberáme každý prípad, každý váš sen. Kde akceptujeme, že my sami sme každý iný, ale spolu tvoríme celok. 

Tento nápad, dizajn a spracovanie nás priťahoval už dlho. Snívali sme o ňom a hľadali možnosti, ako ho správne uchopiť a zrealizovať. Pravdou je, že aj keď je trh bohatý (občas prepchatý), nič nás neoslovilo natoľko, aby sme do toho investovali a stotožnili sa s tým. Originál, ktorý vzniká pod vašimi rukami, je iba jeden. Vyrobili sme si vlastný stôl. A rovno šesť stolov. Je jedno, či ide o stôl, skriňu, poličku, kvet, obraz. Výber je vždy dôležitý. Neuspokojiť sa len tak s niečím, ale vybrať to pravé. Aj keď si pritom zoderiete ruky, v tom lepšom prípade iba zašpiníte. 

Cenu za tento KUS nábytku neprezradím, ale je naozaj lákavá. Presne tak, ako aj naše stoličky, ktoré sú tým ďalším vysnívaným kúskom. Pohodlné, lákavé, uliate, zapadnete do nich a nechce sa vám odísť. Áno, každá je iná. Nenájdete ani jednu rovnakú. Dôvod? Pozrite sa okolo seba. Vidíte dvoch rovnakých ľudí? Nie. Ani sa o to nesnažme. Buďme si podobní, priťahujme sa, ale nesnažme sa byť rovnakí. Zapadneme do davu a začne sa na nás prášiť. 

Každý sme originál. Myslite na to pri zariaďovaní vášho bytu, domu, kancelárie, izby na intráku. Nadýchnite sa a „majte v paži“ zdvihnuté obočie vašej svokry pri prvej, druhej či tridsiatej tretej návšteve. Dôležité je, ako sa vy cítite tam, kde to hrdo nazývate DOMOV, alebo tam, kde radi trávite svoj čas, kde pracujete, snívate, tvoríte budúcnosť. 

Ak máte chuť, príďte nás navštíviť. Budeme sa tešiť, ako spoločne splníme sen možno aj vám.