Flowers. Fleurs. Cvijeće. Virágok. Blumen. Flores. Kwiaty.

Sú krásne, sú nenáročné, sú poriadkumilovné. Nepotrebujú toho veľa. Svojou prirodzenou jednoduchosťou sa podieľajú na vytváraní miesta, kam sa po celom dni vraciame. 

Už dlhé roky pri cestovaní vždy plánujem návštevu miestneho kníhkupectva, kaviarne a kvetinárstva. Väčšinou sa to nedá presne naplánovať, ale viete ich celkom slušne vždy vyhľadať. Pritiahnu si Vás. Neskrývam nadšenie a priznávam niekedy aj to šialené „jééééj”… vypustím z úst skôr ako si uvedomím, že už dávno nemám desať rokov.

Kvety a zeleň dnes netvoria len príjemné ovzdušie, ale vytvárajú dizajn, štýl, trendy. Črepníky, vázy, krhly, rôzne police na kvety, toľko možností kde ich môžete mať a čo všetko môžete využiť. Originalita nikdy nevyjde z módy.  Limity a hranice neexistujú. Samozrejme ak to prepísknete, kvet Vám to dá hneď najavo. Je to hra. Cieľom je nájsť to najlepšie miesto a príležitosť na rast, na rozkvet. Keď ho nájdete, zrazu sa vašej kvetine začne dariť. Je o čosi zelenšia, kvitne, usmieva sa na Vás a Vy viete, že ste urobili dobre. Že ste to dali! Ak nie, hra pokračuje ďalej. Dôležité je nestratiť záujem, nestratiť vášeň a chuť meniť veci. Meniť veci k lepšiemu. Robiť to inak.

U nás doma máme kvety všade. Na starom rebríku, medzi knihami, pri písacom stroji, v kuchyni medzi šálkami. V spálni na parapete. Spájame, tvoríme, meníme. Neustále. Až kým nenájdeme to miesto kam patríme.

Inšpirujte sa našim životom, našimi príležitosťami a zamilujte sa. 

Len tak. Bezdôvodne. Bezhranične. Bezhlavo.

...napríklad do zelenej...a do všetkého, čo robíte