Čerstvé pečivo na raňajky, vyložená umývačka riadu, vysypaný kôš, perfektné vlasy a dokonalá manikúra, povysávaný byt, zaplatené účty.... to všetko vždy a načas. Ale k tomu najčastejšia otázka dnešnej doby...“Kedy...?“ Všetci to poznáme. Dookola sa točíme v podobných situáciách a problémoch. Pravda, ak toto môžeme definovať v našich súkromných slovníkoch ako problém. Ľudia sa často pýtajú malých detí: „Čím budeš, keď vyrastieš?“ Odpoveď sa spravidla mení každý rok, no otázka ostáva rovnaká. Ako dieťa som nevedela presne, čo chcem robiť, ale vedela som, čo nechcem. Časom sa moja profesia vykryštalizovala a ja som dozrela.

Mojou prácou už dlhé roky je finančné sprostredkovanie. Áno, profesia, ktorej názov nevzbudzuje u každého sympatie. Čas ma naučil nesúdiť podľa obalu, ale skúmať a venovať sa detailom. Málokto vie, čo sa za touto profesiou naozaj ukrýva. Zažila som si tento svet z mnohých uhlov. Ako zamestnanec banky, ktorý predáva klientom úverové produkty a služby. Ako samotný klient, kupujúci úverové produkt a služby. Ako finančný agent, ktorý sa snaží pre svojho klienta vybaviť to najlepšie.

Mnohí sa však stále pýtajú, prečo využiť služby finančného sprostredkovateľa? Moja odpoveď je veľmi jednoduchá – presne tak, ako si dáte šiť oblek alebo šaty krajčírovi, ako si dáte opraviť svoje auto automechanikovi, presne tak by ste aj financie mali zveriť odborníkovi. V súčasnosti máme na našom maličkom slovenskom trhu príliš veľa bánk a stovky bankových produktov či služieb. Ako sa v tom má človek orientovať a vyznať? Je pochopiteľné, že ľudia zo sveta financií tejto problematike rozumejú lepšie, dokážu určiť to, čo je pre konkrétneho klienta najvýhodnejšie, posúdiť za a proti. Je to ich práca. Samozrejme, sú aj klienti, ktorí takéto poradenstvo v zásade nepotrebujú a sami sa dokážu výborne orientovať v spleti bankových produktov. V tom prípade sa treba pozerať na finančného sprostredkovateľa ako na človeka, ktorý klientovi šetrí to najcennejšie, čo má – čas!

Čas je to, čo nám v dnešnej dobe chýba, ale zároveň je tým, čo nám dáva výhodu. Správne investovaný čas dokáže výrazne zlepšiť náš život. Čas, ktorý nám na konci dňa ostane je tým, čo nám vyčarí úsmev. Je tým, čo nám privodí pokojný spánok. Investovaný čas do ľudí, ktorí Vám pomôžu splniť si sny, žiť ľahšie, kvalitnejšie, možno odvážnejšie, je ten správne investovaný čas. Investovať, ale znamená aj vybudovať si dôveru. V dnešnom svete priznávam, náročné. V kultúre, v ktorej žijeme je obtiažne vybudovať si dôveru. Hlavne preto, lebo na ľudí zrazu pôsobíte inak. Nevedia, čo si majú o Vás myslieť. Prečo s nimi jednáte na rovinu a otvorene? Medzi nami, je to dobrý spôsob, ako sa odlíšiť od množstva iných finančných sprostredkovateľov. Na konci takéhoto prístupu však vždy vidím spokojného klienta, ktorý Vás rád odporučí ďalej.

Byť sprostredkovateľom - odborníkom, ktorý má takúto pridanú hodnotu, a na ktorého sa s dôverou obracajú, to je môj cieľ.

Prajem Vám všetkým, aby ste dokázali v dnešnej rýchlej dobe správne investovať čas na spoluprácu len s tými najlepšími odborníkmi, či už pôjde o financie alebo čokoľvek iné.